BabelSport & BiegamPomagam

Masz buty do biegania, których już nie używasz? Nie wyrzucaj ich tylko wyślij je razem z innymi uczestnikami akcji 31 sierpnia 2012 r. wspólną paczką do Afryki.
„W Afryce chodzenie w butach pozwala zapobiegać zarażeniu różnymi pasożytami, w tym tak groźnym dla zdrowia tęgoryjcem z rodziny nicieni. Jest to także jeden ze sposobów na promocję zdrowego stylu życia. Buty nie są rozdawane przypadkowo, ale są zachętą i nagrodą w licznych programach edukacyjnych i zawodach sportowych. Stanowią motywację, nie jałmużnę” – mówi Sebastian Biały, pomysłodawca i organizator akcji w Warszawie. 

Pierwszy etap akcji „Butów dla Afryki” zostanie zakończony 31 sierpnia 2012 r. o godzinie 19:00. Miło nam jest oznajmić, iż w Łodzi partnerem akcji została firma BabelSport oraz akcja BiegamPomagam.

Jako przedstawiciel powyższych będę na Was czekać na Poczcie Głównej przy al. Włókniarzy 277. Spakujemy buty w jedną paczkę i wspólnie wyślemy je do Afryki.

To nie jest zbiórka tylko pomysł na wydarzenie, którego celem jest spotkanie się jednego dnia grupy ludzi, którzy zechcą samodzielnie wysłać buty mieszkańcom Afryki. Spakujemy buty do jednego pudła i wspólnie wyślemy do fundacji z Kenii, która czeka już na nasz prezent. Każdy jednak sam opłaca koszty przesyłki swojego podarunku.
Warto wspomnieć, że ambasadorami akcji „Buty dla Afryki” są takie osobistości, jak dwukrotny złoty medalista IO w Londynie na 5 i 10 kilometrów Mo Farah, dwukrotny Mistrz Świata i srebrny medalista z Londynu maratończyk Abel Kirui, czy zwycięzca piłkarskiej Ligi Mistrzów, Piłkarz Roku 2008, zawodnik Realu Madryt Christiano Ronaldo. W akcję zaangażowało się wiele gwiazd showbiznesu, w tym znana aktorka Natalie Portman, która powiedziała, że jeśli ktoś ma zamiar kupić nową parę butów za dwieście dolarów, to dla równowagi może także wydać 7 dolarów, by wysłać buty do Afryki.

Jeśli, ktoś nie zdąży wysłać butów do Afryki razem z nami 31 sierpnia to będzie mógł zrobić to jesienią tego roku, tak by buty doszły do Kenii na święta. Wydarzenie będzie promowane podczas Grand Prix Biegam Pomagam. Przyjdź, wystartuj i dowiedz się więcej na temat wydarzenia „Buty dla Afryki”. Po ostatnim biegu i marszu nordic walking Grand Prix Biegam Pomagam spotkamy się na Poczcie Głównej w Łodzi i wyślemy buty do Afryki. Jeśli nie będziesz mógł przyjść na takie spotkanie i wysłać ze wszystkimi swojej paczki, to będziesz mógł ją zostawić u partnera „Buty dla Afryki” z Łodzi, który wyśle ją w twoim imieniu.


Miło nam jest wspomnieć, iż koordynatorem akcji w Łodzi jest Szymon Drab dziennikarz gazety Eldezet.pl która objęła patronat medialny nad akcją "Buty dla Afryki".
Główny patronat medialny objął portal www.treningbiegacza.pl

Głównym partnerem akcji zostało Centrum Biegowe ERGO