BabelSport & BiegamPomagam

W minioną niedzielę podczas II Crossu Skauta nie udało się pobić rekordu trasy ustanowionego w 2012 r. przez Daniela Romanowicza z Aleksandrowa Łódzkiego. Spokojne tempo biegu prowadzących zawodników (Daniela Romanowicza z Aleksandrowa Łódzkiego i Grzegorza Petrusiewicza z BabelSport S.L. Salos-Wodna) zapowiadało bieg na finisz. Zastosowana taktyka biegu była idealna dla Grzegorza, lekkoatlety kadry województwa łódzkiego juniorów młodszych, który z czasem 15:14 zwyciężył w biegu głównym, co daje mu pierwsze miejsce w kategorii M16 klasyfikacji II Grand Prix Biegam/Chodzę Pomagam. Drugim zawodnikiem na mecie był Daniel Romanowicz – 15:46 przed Wojtkiem Grelą S.L. Salos-Wodna – 16:24. Zwycięzcy biegu do rekordu trasy zabrakło niespełna 5 sekund i tym samym nagroda za pobicie rekordu przechodzi na kolejne zawody.

Nagroda zostanie rozlosowana wśród uczestników I Łódzkiego Biegu Jesieni – w konkurencjach Marszu Nordic Walking oraz Biegu Głównego, którzy ukończą zawody w przedziale wynikowym 35:00 – 50:00 dla zawodników nordic walking oraz 20:00 – 30:00 dla zawodników biegu. Nagrodę wręczymy podczas II Biegu w Botaniku – 3 listopada.

Wśród kobiet na pierwszym miejscu podium z wynikiem 20:24 stanęła Angelika Kuzin S.L. Salos-Wodna – lekkoatletka kadry Polski niesłyszących. Kolejne miejsca na podium zajęły: Izabela Wacławska – 22:20 oraz Aleksandra Goss nowa zawodniczka S.L. Salos-Wodna – 24:39, która swoje pierwsze kroki biegowe stawiała na treningach BbL -  www.BiegamBoLubie.com.pl

Natomiast w Marszu Nordic Walking nie mieli sobie równych Państwo Brzezina. Józef Brzezina LZS Justynów, tak jak podczas ubiegłorocznego I Biegu w Botaniku, w pięknym stylu pokonał rywali uzyskując wynik 29:11. Kolejnym zawodnikiem na mecie był Sławomir Kacprzak LZS Justynów – 29:53, który wyprzedził na drugiej pętli młodszego zawodnika Forever Young Łódź, Roberta Psut – 29:54.

Natomiast Ewa Brzezina chodzezkijami.pl – 30:49, reprezentując nienaganny styl nordic walking pokonała Dorotę Sakowicz – 32:54 oraz Annę Rodak 33:46, zawodniczki reprezentujące LZS Justynów.