BabelSport & BiegamPomagam

23 września przy pięknej, słonecznej pogodzie rozegrano I Cross Skauta, który zapoczątkował cykl sportowych imprez pod wspólną nazwą Grand Prix Biegam Pomagam.  Impreza miała charakter charytatywny, a jej uczestnicy mogli zakupić specjalne numery „F”, z których dochód przeznaczono dla Fundacji „Krwinka” z Łodzi lub na działania dobroczynne organizacji BiegamPomagam. Licytowano dwa wyjątkowe numery - za numer F1 Krwinka Marcin Antas zaoferował 145 zł !

Wśród uczestników imprezy nie zabrakło osób z innych niż Łódź miejscowości, a rekordzistą pod tym względem okazał się biegacz z Gdyni!

Bieg i marsz nordic walking odbyły się w Parku Baden-Powella w Łodzi, a uczestnicy mieli do pokonania ok. 2,35 km (bieg młodzieżowy) i ok. 4,7 km (bieg główny). Obok wymienionych dystansów, ale już poza klasyfikacją GP,  rozegrano bieg dzieci na trasie liczącej około 1 km.

W kategorii open biegu głównego czołowe miejsca zajęli:

Kobiety: 1. Patrycja Majkut (KU AZS UM Łódź) - 20:17; 2. Anna Owczarczyk (KU AZS UM Łódź) - 21:36; 3. Renata Wojtas (Zgierz) - 22:20.

Mężczyźni: 1. Daniel Romanowicz (Aleksandrów Łódzki) - 15:10; 2. Michał Smoleński (ORUN.PL) - 15:49; 3. Andrzej Pietrzak (Szakale Bałut Łódź) - 16:03.

W kategorii open marszu nordic walking zwycięzcami okazali się:

Kobiety: 1. Anna Rodak (LZS Justynów) - 33:21; 2. Marta Lewy (NORDIC FAN) - 33:24; 3. Ewelina Kołodziej (Łódź) - 33:24.

Mężczyźni: 1. Krzysztof Rodak (LZS Justynów) - 32:52; 2. Janusz Mroczkowski (Drużyna Fundacji "Krwinka") - 33:20; 3. Jarosław Wojtas (Zgierz) - 34:25.

Bieg młodzieżowy zakończył się następująco:

Dziewczęta: 1. Agata Jaśkowska; 2. Aleksandra Kawka.

Chłopcy: 1. Bartek Ulowski; 2. Tymoteusz Lewy.

Wśród dzieci wygrała Ala Ulowska.

Profil trasy był wymagający (w sumie trzy różnej stromizny podbiegi na każdej pętli), ale został przyjęty z entuzjazmem. W końcu nazwa imprezy stanowiła swego rodzaju zapowiedź i uczestnicy crossu byli przygotowani do takiego wysiłku Uśmiech

Po rozegranych konkurencjach wśród uczestników rozlosowano nagrody (m. in. karnety na treningi sprawności ogólnej i biegowe prowadzone przez firmę BabelSport.pl, bilety do Teatru Powszechnego oraz książki), a na koniec medalami i dyplomami udekorowano pierwsze trójki kobiet i mężczyzn z każdej konkurencji. Zwycięzcy jako nagrodę otrzymali karnety na basen „Angelica” ufundowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności z Łodzi.

Zachęcamy do zapoznania się z dokładnymi wynikami i galerią z I Crossu Skauta oraz do aktywności na profilu Grand Prix na Facebooku http://www.facebook.com/GrandPrixBiegamPomagam .

W doskonałych humorach zakończyliśmy I Cross Skauta. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, którzy chodząc i biegając chcą pomóc, na drugi bieg z cyklu Grand Prix.

Szczegółowe informacje, zapisy i licytacja numerów specjalnych już niebawem na www.biegampomagam.pl .

Serdeczne podziękowania składamy firmom MEDAX Pomoc Doraźna oraz Progres Biuro Pośrednictwa Ubezpieczeniowego z Łodzi, które zapewniają bezpieczeństwo na wszystkich imprezach Grand Prix Biegam Pomagam.

Firmie Divitae Advisory Jakub Skibski dziękujemy za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego, a Akademickiemu Związkowi Sportowemu z Łodzi za wypożyczenie bramy startowej.

Do zobaczenia!

Autor

Zespół BabelSport