BabelSport & BiegamPomagam

Poniżej przedstawiamy relację z przygotowań do akcji "Pomagamy Haiti" NonIron Duathlon, napisaną przez ucznia Zespołu Szkół Salezjańskich im. Księdza Bosko w Łodzi.

"Przygotowania do akcji ”Pomagamy Haiti” NonIron Duathlon rozpoczęliśmy już we wrześniu spotykając się na rajdach rowerowych w Lesie Łagiewnickim. Zapoznaliśmy się z technikami jazdy w dość trudnych warunkach terenowych. Na wielu sporych wzniesieniach udało nam się opanować umiejętności szybkiej, ekonomicznej i, co najważniejsze, bezpiecznej jazdy, dzięki czemu poczuliśmy się pewnie przed zbliżającymi się zawodami.

Naszym głównym celem udziału w zawodach była dobra zabawa jak i chęć niesienia pomocy biednym ludziom z Haiti. Dzięki uprzejmości organizatorów zawodów mogliśmy przeznaczyć część wpisowego na akcję „Pomagamy Haiti”.

Start zawodów odbył się jak zwykle na tyłach Kaloryfera przy ulicy Wycieczkowej obok baru „Pod Modrzewiem”. W zawodach dla zawodników do 15 roku życia Naszą Szkołę reprezentowali: Jakub Bednarz Ib SG, Rafał Hoffman IIa SG , Filip Juszczak Ib SG, Mateusz Święch IIa SG oraz ja. Pierwszy odcinek zawodów składał się z 2 okrążeń. Jedno pętla obejmowała prostą do lasu, następnie skręt w lewo, długa prosta po polanie do parkingu gdzie wbiegaliśmy na odcinek asfaltowy, którym dobiegaliśmy do kolejnego zakrętu kierującego nas drogą szutrową prosto do miejsca, z którego startowaliśmy. Opisane okrążenie miało długość 1km. Następnie była przesiadka na rower. Rowerem grupa młodszych uczestników pokonała 5km szlakami Lasu Łagiewnickiego obok rozgrywających się zawodów w biegu na orientację gdzie również i Nasza Szkoła startowała. Gdy pokonaliśmy ten dystans i odstawiliśmy rowery do boksów, wybiegliśmy na ostatni odcinek kilometrowej wyżej opisanej pętli. Trasa zawodów była prawidłowo oznaczona pomarańczowymi taśmami. Sędziowie stali w miejscach gdzie można było pomylić trasę. Mimo dobrego zabezpieczenia trasy nasi zawodnicy pojechali w złym kierunku co spowodowało, że sędzia nie przyznał nam statuetki dla najlepszego zawodnika ale uznał miejsca jakie zajęliśmy na mecie. Trzech chłopaków z naszej drużyny zajęło ex aequo pierwsze miejsce. Ja zdobyłem przedostanie miejsce przed kolegą z Naszej Szkoły, który mnie nie dogonił choć byłem wycieńczony tym wszystkim. W biegu głównym na dystansie dwa razy dłuższym naszą szkołę reprezentowali: nauczyciel wychowania fizycznego Pan Mariusz Kotelnicki oraz Mateusz Wiśniewski uczeń klasy Ib SLO. Każdy uczestnik, który ukończył duathlon dostał pamiątkowy medal i czapkę Ironman. Są to dwa moje pierwsze trofea. Myślę, że jako szkoła dobrze wypadliśmy.

Dziękujemy również panu Mariuszowi Kotelnickiemu za namówienie swoich sportowców i znajomych aby również włączyli się do naszej akcji".

Filip Fijołek klasa 1c SG

Foto relacja

Wyniki

więcej na www.mulda.info

Organizatorom dziękujemy za wspaniałą zabawę. Do zobaczenia na następnych zawodach w październiku.